5 trików, dzięki którym zmieścisz wszystko w podręczną torbę

2018-05-04
5 trików, dzięki którym zmieścisz wszystko w podręczną torbę
Każdemu z nas od czasu do czasu zdarza się gdzieś wyjeżdżać. Jedną z kwestii, która przysparza nam wówczas wiele problemów jest spakowanie wszystkiego, czego możemy potrzebować w czasie wyjazdu. Często kończy się to koniecznością zabrania ze sobą kilku toreb lub walizek, co jest nie tylko niepraktyczne, ale również naraża nas na dodatkowe koszty związane z koniecznością opłaty za bagaż. Sprawdźmy więc, jak tego uniknąć. Oto pięć sprawdzonych sposobów na to, by bez trudu spakować wszystko w jedną, podręczną torbę. One naprawdę działają!

Zrób listę!

Zanim zaczniesz pakowanie warto poświęcić chwilę na sporządzenie klasycznej, papierowej listy rzeczy, które musisz zabrać ze sobą. Zastanów się na ile dni wyjeżdżasz i czego tak naprawdę możesz potrzebować. Sporządzenie listy pozwoli ci uniknąć zabrania ze sobą zbyt wielu ubrań, których np. wcale nie wykorzystasz. Pakowanie polegające na wrzucaniu do torby tego, o czym sobie przypomnisz to wręcz gwarancja, ze zabierzesz ze sobą za dużo. Dlatego też o wiele lepiej sporządzić wspomnianą listę i sztywno trzymać się tego, co się na niej znajduje.

Jeśli chcesz maksymalnie ograniczyć ilość bagażu, który zabierasz ze sobą sporządź listę a następnie zastanów się, czy wszystkie pozycje, które się na niej znajdują są naprawdę niezbędne.

Rolowanie ubrań - to naprawdę działa

Kolejnym trikiem, dzięki któremu bez problemu zmieścisz się w podręczną torbę jest rolowanie ubrań. Doświadczeni podróżnicy zgodnie potwierdzają, że składając ubrania w ten sposób można zyskać naprawdę sporo miejsca. Jak to zrobić? To bardzo proste. Ułóż swoje ubrania w zestawy na dany dzień - spodnie, koszulka, bluzka a także skarpetki i bielizna. Złóż je w równy prostokąt, zagnij brzegi po czym zwiń je równo w ciasny rulon. Możesz mieć pewność, że w podróżnej torbie zmieści się znacznie więcej.

kolorowa torba podróżna damska

Wykorzystaj torebki próżniowe

Kolejnym sposobem na zyskanie większej ilości miejsca jest pakowanie rzeczy w torebki próżniowe. Niezależnie od tego czy pakujesz kosmetyki, ubrania czy drobną bieliznę pakując rzeczy w próżniowe torebki i wysysając z nich powietrze możesz zyskać naprawdę sporo miejsca. Co więcej, dzięki temu rzeczy są doskonale zabezpieczone przed wilgocią czy zabrudzeniami. Dlatego też warto zdecydować się na zapakowanie dokumentów w ten sam sposób - jest to bowiem jedna z najskuteczniejszych metod ich zabezpieczenia. Skąd wziąć torebki próżniowe? Bez trudu znajdziesz je w każdym markecie. Podobnie jak próżniowe pompki, które pozwolą ci na odessanie powietrza.

Puste miejsca - jak je wykorzystać?

Kolejnym sposobem na zmieszczenie wszystkich potrzebnych nam rzeczy jest wykorzystanie pustych miejsc. Przykłady? Oto one - w butach z powodzeniem zmieszczą się skarpetki, w biustonoszu - drobiazgi lub biżuterię. Dzięki temu zyskasz naprawdę sporo miejsca. Podobnie warto wykorzystać wszystkie znajdujące się w torbie schowki i boczne kieszenie. W nowoczesnych i funkcjonalnych torbach podróżnych jest ich naprawdę sporo, dzięki czemu nie tylko zaoszczędzisz miejsce dostępne w twojej torbie, ale również doskonale rozplanujesz bagaż, dzięki czemu bez trudu znajdziesz to co ci potrzebne, np. dokumenty.

czarna torba podróżna w grochy

Kosmetyki? Tylko miniaturki

Trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek podróż bez kosmetyków takich jak szampon do włosów czy pasta do zębów. Nie oznacza to jednak, że musisz zabierać ze sobą duże (i ciężkie) butelki. Wprost przeciwnie. Wystarczy zabrać ze sobą miniaturowe buteleczki kosmetyków by zaoszczędzić sporo miejsca w torbie. Możesz skorzystać z dostępnych w większości drogerii preparatów w małych, podróżnych butelkach, lub samodzielnie przelać do niewielkich opakowań ulubione produkty. Drugie rozwiązanie jest nieco bardziej czasochłonne, ale za to pozwoli ci co nieco zaoszczędzić.

Jak widzisz, zmieszczenie wszystkich niezbędnych w podróży rzeczy w jedną torbę naprawdę jest możliwe. Wystarczy jedynie zastosować nasze porady oraz postawić na podręczne torby, które posiadają dodatkowe kieszenie i są naprawdę pakowne. Dzięki takiemu połączeniu bez trudu spakujesz się na każdy wyjazd.
pixel