Torebki kuferki

( ilość produktów: 2 )

Torebki kuferki - pakowne, praktyczne i modne. Musisz taką mieć!

Pamiętasz serial Dr Quinn? Torebki kuferki to ulubiony dodatek Jane Seymour - tytułowej Dr Quinn, która porzuca wygodne życie w Bostonie i przenosi się do Colorado Springs na Dzikim Zachodzie. Torebki damskie kuferki są wzorowane na kształcie torby lekarskiej, ale nieporównanie od niej zgrabniejsze. Mieszczą wszystko, co niezbędne - na cały długi dzień poza domem.

Pierwowzorem torebki kuferka była co prawda torba lekarska, ale torebki skórzane kuferki szybko przeszły metamorfozę.

W latach 50., kiedy moda stała się ekstremalnie kobieca (w porównaniu z utylitarystycznymi latami 40. i 30., gdy kobiecie nie wypadało nosić w torebce nic poza paczką chusteczek), torebki skórzane kuferki przeszły przeobrażenie i stały się najmodniejszym dodatkiem w kobiecej szafie. Zyskały one zgrabny kształt prostokąta (względnie - trapezu) i były zapinane na klamrę lub na bigiel.

Torebki damskie kuferki - model Birkin

Z tym modelem wiąże się ciekawa historia. Jane Birkin, znana w latach 60. ikona stylu, aktorka i piosenkarka związana z Sergem Gainsbourgiem w każdą trasę wybierała się ze swoim plecionym koszykiem. Pewnego razu wszystko rozsypało jej się na lotnisku, co zauważył projektant marki Hermes i postanowił na jej cześć stworzyć torbę nazwaną od jej nazwiska. Torebka miała formę dużego, zapinanego na zatrzask oraz zamek kufra z przegródkami w środku. Od tamtego momentu torebki kuferki lakierowane oraz ze skóry licowej zaczęły zdobywać coraz większą popularność i przeszły do klasyki mody damskiej.

Nic dziwnego - ten model pasuje praktycznie do wszystkiego - nie tylko do formalnych, ale również smart casualowych oraz codziennych stylizacji.

pixel