Komu w drogę, temu czas. Jak wybierać torby podróżne do samolotu?

2017-11-20
Komu w drogę, temu czas. Jak wybierać torby podróżne do samolotu?
Wybierasz się w podróż samolotem? Zastanawiasz się więc z pewnością, jaką torbę podróżną zabrać ze sobą, by bez problemu spakować wszystkie niezbędne rzeczy i jednocześnie zapewnić im odpowiednią ochronę. Ponieważ na torbach i plecakach znamy się jak mało kto, podpowiadamy, jakie torby podróżne to najlepszy wybór w przypadku podróży samolotem.

Dobra torba to torba pakowna

Dobra torba na podróż to taka, w której zmieści się wszystko to, czego potrzebujemy. Dlatego też warto sprawdzić, czy torba, której zakupem jesteśmy zainteresowani jest pojemna. Dobrze, aby dodatkowo była wyposażona w boczne kieszonki czy schowki. Dzięki nim wszystkie ważne przedmioty takie jak np. dokumenty, będziemy mieli pod ręką.

Pamiętaj o wymiarach

Jeśli chcemy, by nasza torba podróżna była uznana za bagaż podręczny jej wielkość i ciężar nie mogą przekroczyć podanych przez sieć lotniczą wymiarów. Każdy przewoźnik ma swoje wytyczne, niemniej jednak możemy uznać, że dobra torba do samolotu nie powinna być większa niż 55x40x20 cm.

torba do samolotu Wizzair popielata

Wysoka jakość materiału to podstawa

Torba podróżna musi wytrzymać naprawdę wiele. Ciężar bagażu, odkładanie w różnych (nie zawsze idealnie czystych) miejscach, przerzucanie z miejsca na miejsce. Dlatego też właśnie jednym z najważniejszych elementów, na który warto zwrócić uwagę podczas zakupu torby, jest to, z jakiego materiału została wykonana. Warto postawić na torby z nowoczesnych, syntetycznych materiałów, które dodatkowo są impregnowane. Takie materiały są odporne nie tylko na przetarcia czy rozdarcie, ale również na wilgoć czy brud.

Praktyczne rączki ułatwią podróżowanie

Wszyscy wiemy doskonale, że załatwianie wszystkich spraw na lotnisku takich jak kontrole, czy odprawy zabiera sporo czasu. Jeśli torba, którą mamy ze sobą nie będzie praktyczna, szybko odczujemy jej ciężar. Dlatego warto postawić na torby podróżne, które posiadają regulowane paski oraz praktyczne rączki. Pasek torby powinien być szeroki tak, by nie wbijać się w ramię w czasie jej noszenia. Dobrym rozwiązaniem są specjalne miękkie nakładki znajdujące się na paskach, które mogą uchronić nasze ramiona.


torba lotnicza Wizzair kolorowa

Jedziemy na wycieczkę!

Podsumowując, wybór odpowiedniej torby podróżnej do samolotu nie musi być trudny. Obecnie możemy znaleźć wiele ciekawych stylistycznie i praktycznych toreb, które są w stanie zmieścić wszystkie nasze bagaże. Kluczowe znaczenie ma oczywiście zwrócenie uwagi na materiał, z jakiego została wykonana torba. To właśnie od niego zależy bowiem jej wytrzymałość.
pixel